11.11.2025 17:12 132 1 dəq oxuma
Azərbaycan Futzal tarixində ilk!
"Azərbaycanlı hakim Hikmət Qafarlınln bu təyinatı təbii ki, bütün futzal ailəsi kimi məni də sevindirib. Çünki bu futzalımızın Avropada getdikcə nüfuzunun artmasını göstərir. Güman edirəm ki, digər hakimlərimiz də bu səviyyəyə çatacaq".
Bu sözləri Futzal Federasiyasının İcraiyyə Komitəsinin üzvü, “Araz-Naxçıvan”ın vitse-prezidenti Mahmud Sadıqov "İnformator.az"a açıqlamasında deyib. O qeyd edib ki, Knyaz Əmiraslanov, Əli Cəbrayıl kimi bizim titullu qabaqcıl referlərimiz var:
"Ümid edirəm ki, onlar da mütəmadi olaraq çempionat oyunlarına təyinat alarlar. İnşallah ki, onların da onlara da gələr və zalımızın nüfuzunun bir daha artdığını nəinki ölkəmizdə, həm də bütün Avropada bilmiş olarlar. Oyunlar Latviya, Litva və Slovakiyada keçiriləcək. Bizim hakim isə Litva və Latviyada, yəni iki oyunda hakimlik edəcək".