19.12.2025 16:50 98 1 dəq oxuma
Azərbaycan Karatesində növbəti uğur!
"Birlik” klubunun parakarateçiləri Azərbaycan çempionu olublar. Bu uğur idmançıların Avropa çempionatına vəsiqə qazanması ilə daha da önəm qazanıb.
"Parakarate ümumiyyətlə indi inkişaf dövrünü yaşayır. Hər il bütün yarışlardan idmançılarımız böyük uğur və parlaq nəticələr ilə qayıdırlar".
Bu sözləri Azərbaycan Karate Federasiyasının vitse-prezidenti Rəhman Hətəmov "İnformator.az"a açıqlamasında deyib. O qeyd edib ki, gənc yaşı olmalarına baxmayaraq, Ercangilin kifayət gədər potensialı və təcrübəsi var:
"Ercan Aslan və Gülay Orucovanın Avropa Çempionatında uğurlu çıxış etməsində əsas məqamlar bunlar idi. Onlar öz təcrübə və potensialları sayəsində uğur qazanıblar. Əlbəttə qazanılan nəticələr parakarateyə ilbəil marağı daha da artırır. Demək olar ki, hər bir klubda parakarateçilərdən Respublika, Avropa çempionatında iştirak edənlər olur. İnşAllah, bu uğurlu nəticələrimiz davamlı olar".