Azərbaycan milli komandası Şarja şəhərində!
Azərbaycanın qadın stolüstü tennisçiləri Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin Şarja şəhərində təşkil olunan təlim-məşq toplanışına qatılıblar. Onlar burada beynəlxalq təcrübələrini artırmaq və qarşıdakı yarışlara daha yaxşı hazırlaşmaq məqsədilə iştirak ediblər.
"Biz Şarja şəhərində təlim-məşq toplantısında idik. Qadınlararası yığma komanda burada təlim-məşq toplantısına qatılıb".
Bu sözləri Azərbaycan Stolüstü Tennis üzrə milli komandanın baş məşqçisi Fərhad İsmayılov "İnformator.az"a açıqlamasında deyib. O qeyd edib ki, stolüstü tennis böyük məsafə tələb edir:
"Bu boş, böyük məsafəli sahələrin isə bir neçəsi Birləşmiş Ərəb Əmirliklərində də var. Yəni fərqli-fərqli üsullarla, raketkalarla oynayırlar. Ona görə də biz buradakı təlim-məşq toplantısına gəlmişik. Uşaqlar fərqli-fərqli idmançılarla məşq edirlər və gələn yarışlara hazırlaşırlar. Keçiriləcək Beynəlxalq yarışlara burada hazırlaşırlar. Qarşıda turnirlərində nəticəsinə təsir edə biləcəyi haqda bunu deyə bilərəm ki, bu bizim idmançılarımızın xeyrinə olacaq".