24.09.2020 18:15 702 1 dəq oxuma
“Dünyəviliyin və Maarifpərvərliyin“ Təbliğinə Dəstək İctimai Birliyi tərəfindən aztəminatlı ailələrə yardım göndərilib
Pandemiyanın ölkəmizidə geniş yayılmasının qarşısının alınması üçün tətbiq edilən karantin rejimində əhalinin həssas qrupları maddi dəstəyə ehtiyac duyurlar. Bu sahədə dövlətimizin müəyyənləşdirdiyi tədbirlərlə yanaşı, ayrı-ayrı qurumlar tərəfindən də sosial aksiyalar həyata keçirilir.
Pandemiyanın ölkəmizidə geniş yayılmasının qarşısının alınması üçün tətbiq edilən karantin rejimində əhalinin həssas qrupları maddi dəstəyə ehtiyac duyurlar. Bu sahədə dövlətimizin müəyyənləşdirdiyi tədbirlərlə yanaşı, ayrı-ayrı qurumlar tərəfindən də sosial aksiyalar həyata keçirilir.
Azərbaycan Respublikası Prezidenti yanında Qeyri-Hökumət Təşkilatlarına Dövlət Dəstəyi Şurasının maliyyə yardımı ilə “Dünyəviliyin və Maarifpərvərliyin“ Təbliğinə Dəstək ictimai birliyi tərəfindən Bakı şəhəri ərazisində yaşayan ailələr üçün belə bir sosial aksiya keçirilib. Azərpoçt MMC vasitəsi ilə Bakı şəhərinin Qaradağ, Binəqədi, Abşeron  rayonlarında və Coratda yaşayan işsiz, fiziki məhdudiyyətli, məcburi köçkün ailələrinə 50 AZN dəyərində ərzaq kartı göndərilib.
Risk qrupuna daxil olan insanların evdə qalması və virusa yoluxmaqdan qorunması məqsədi ilə təşkil edlən yardım aksiyası zamanı ailələrə  sosial izolyasiya tədbirlərinə riayət etmək tövsiyə olunub. Bu cür tövsiyyələrin əks olunduğu məlumat ərzaq kartı ilə birgə zərfdə ailələrə göndərilib. Aztəminatlı ailələrə göndərilən ərzaq kuponları Azərpoçt işçiləri vasitəsilə ünvanlara çatdırılıb.