05.09.2023 18:10 357 1 dəq oxuma
ERMƏNİLƏR "KVADROKOPTER İMTAHANINDAN" KEÇMİR
Əl qumbarası, minaatan mərmisi və ya kiçikçaplı altileriya mərmisi bərkidiləndən sonra hədəfə doğru hədəfə doğru istiqamətləndirilir. Hədəfə çatdıqda isə mərmi və qumbaralar işə salınır.
Hərbi ekspert Şair Ramaldanov deyir ki, Rusiya-Ukrayna müharibəsinin gedişində kvadrokopterlərdən bu cür geniş istifadə edilir. “Ermənistan da son vaxtlar kvadrokopterlərdən istifadədə bu üsulları tətbiq edir. Lakin həm ucuz, həm də asan əldə edilə bilən kvadrakopterlərdən dəqiqliklə istifadə edə bilmirlər. Bu, isə öz növbəsində digər problemlərə səbəb ola bilər”. Şair Ramldanovun sözlərinə görə, Azərbaycan Ordusu ermənilərin istənilən təxribatının qarşısını almaq gücündədir. “Qarşı tərəfdən olan bütün həmlələr dəf edilir. Həmçinin bu cür təhdidlərin hər zaman baş vermə ehtimalları olduğundan istehkam qurğularının qurulması, müvafiq effektiv tədbirlərin görülməsi istiqamətində işlər də davam etdirilir”.