09.08.2020 08:25 621 1 dəq oxuma
QHT tərəfindən rayon xəstəxanasına dərman vasitələri veriləcək
"Sağlamlığın Qorunması" ictimai birliyinin "Pandemiya dövründə rayon xəstəxanasının dərman vasitələri ilə təminatına dəstək verilməsi" layihəsinin icrasına başlanılıb.
"Sağlamlığın Qorunması" ictimai birliyinin "Pandemiya dövründə rayon xəstəxanasının dərman vasitələri ilə təminatına dəstək verilməsi" layihəsinin icrasına başlanılıb. Azərbayan Respublikası Prezidenti yanında Qeyri-Hökumət Təşkilatlarına Dövlət Dəstəyi Şurasının maliyyə yardımı ilə icra edilən layihənin keçirilməsində məqsəd pandemiya dövründə rayon xəstəxanasına dəstək olmaqdır.
Bu məqsədlə layihə təklifi qəbul olunduqdan sonra layihə rəhbəri, mühasib və köməkçinin iştirakı ilə iclas keçiriləcək. İclas zamanı layihənin icrası müddətində zəruri olan inzibati və adminstrativ tədbirlərlə bağlı həyata keçiriləcək işlər müzakirə ediləcək. Layihənin məqsəd və vəzifələri haqqında məlumat veriləcək. İş bölgüsü aparılacaq. Ləvazimatların haradan alınması və təhvil verilməsi müzakirə olunacaq.  Bundan sonra layihənin həyata keçiriləcəyi Gədəbəy rayon xəstəxansı ilə danışılacaq.