"İnformator.az" xəbər verir ki, 28 sentyabr Beynəlxalq Hüquqi Biliklər Günü münasibətilə ölkəmizdə müxtəlif tədbirlər keçirilir. Hüquqi maarifləndirmənin artırılması, vətəndaşların hüquq və vəzifələrini daha yaxşı başa düşməsi məqsədilə təşkil olunan bu gün, cəmiyyətimizdə hüquqi mədəniyyətin inkişafına xidmət edir.
Hüquqi biliklər insanların həyatında çox önəmli rol oynayır. Hüquqlarımızı və vəzifələrimizi bilmədən düzgün qərarlar qəbul etmək, özümüzü və ətrafımızı qorumaq mümkün deyil. Hüquq sistemi yalnız kitabda yazılan qaydalar deyil, eyni zamanda insanların gündəlik həyatında qarşılaşdıqları vəziyyətlərə düzgün yanaşma və həll yolları təklif edir. Hüquqi biliklər hər bir vətəndaşın hüquq və azadlıqlarını müdafiə etmək üçün ən güclü vasitədir.
Bu günün qeyd olunması ilə hüququn əhəmiyyəti daha geniş şəkildə vurğulanır və insanların hüquqi məsələlərə olan diqqəti artırılır. Gələcəkdə daha ədalətli, hüquqa əsaslanan bir cəmiyyət üçün hər birimizin hüquqi biliklərimizi inkişaf etdirməsi vacibdir.