30.12.2025 11:29 97 1 dəq oxuma
Azərbaycanda daha 28 nəqliyyat vasitəsi hərraca çıxarılacaq
Martın 3-də İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Əmlak Məsələləri Dövlət Xidməti dövlət mülkiyyətində olan avtomobillərin satışı ilə bağlı növbəti dəfə hərrac keçirəcək.
Mövzu ilə əlaqədar iqtisadçı Toğrul Vəliyev “İnformator.az”a açıqlamasında bildirib ki, dövlət qurumu yeni maşın əldə edir və əvvəlki maşınları satır:
Bizdə illik maşın satışı on minlərlədir yaxın 20 ilə baxdıqda. Yəni ən çox satılan modellər artır, və bunlar daha çox satılır. Yəni bu bazara dövlətə, hərracda ciddi problem yaratmır. Sadəcə bu istifadə olunan maşınlardır daha ucuz başa gəlir. Dövlət onları müəyyən qiymətə satır və hərrac vasitəsilə daha ucuz əldə etmək olar. Yəni hansı bazara uyğundursa bu olan ekspertlərdən soruşa bilərsiniz. Mənim sahədən heç bir əlaqəm yoxdur. Çünki bu ümumiyyətlə mənasız bir mövzudur. Yəni bu maşınlar vaxtı keçdikcə satılmalıdır. Bütün şirkətlər bunu edir. Həmçinin dövlət də”.