29.09.2025 11:21 265 1 dəq oxuma
İnformator.az xəbər verir ki, Azərbaycan mədəni həyatı bu gün böyük bir insanını itirib. Cabir İmanov 29 sentyabr 2025-ci ildə Bakı şəhərinin Səbail rayonu, Üzeyir Hacıbəyli küçəsində yerləşən idman zalında qəflətən yıxılıb. İlk məlumatlara görə, o, məşq zamanı infarkt keçirib. Hadisə yerində olan şəxslər dərhal ürək masajı və elektroşok tətbiq ediblər, lakin 20 dəqiqəlik cəhdlərə baxmayaraq, həyatını xilas etmək mümkün olmayıb.
Cabir İmanov uzun illər aktyor kimi, həmçinin hüquqşünas və polis polkovnik-leytenantı kimi fəaliyyət göstərib. O, həmkarları tərəfindən nümunəvi insan, izləyicilər tərəfindən isə etibarlı və səmimi şəxs kimi tanınıb.
Onun vəfatı yalnız sənət və mədəniyyət sahəsində deyil, Azərbaycan ictimai həyatında da əhəmiyyətli itkidir. Cabir İmanovun işi, göstərdiyi nümunə və toxunduğu həyat uzun müddət yadda qalacaq.
Dinc yat, Cabir İmanov… Sənin iz qoyduğun dəyərlər və əməllərin həmişə bizimlə yaşayacaq.