Xüsusi Rabitə və İnformasiya Təhlükəsizliyi Dövlət Xidmətləri Əməkdaşlarının Peşə Bayramı Günü
"İnformator.az" xəbər verir ki, Xüsusi Rabitə və İnformasiya Təhlükəsizliyi sahəsi ölkədə məlumatların qorunması, rabitə və informasiya sistemlərinin etibarlılığının təmin olunmasında mühüm rol oynayır.
Bu sahədə çalışan mütəxəssislər yalnız gündəlik fəaliyyətləri ilə deyil, həm də yeni texnologiyaların tətbiqi, kibertəhlükəsizlik tədbirlərinin gücləndirilməsi və informasiya mühitinin etibarlılığının qorunması istiqamətində göstərdikləri səylərlə ölkənin informasiya təhlükəsizliyinin qorunmasına davamlı töhfə verirlər.Onların işi həm dövlət qurumlarının, həm də vətəndaşların məlumatlarının müdafiəsini təmin edir və müasir dövrdə rabitə və informasiya sistemlərinin səmərəli fəaliyyətinə zəmin yaradır.
Bu günün qeyd olunması sahədə çalışan mütəxəssislərin əhəmiyyətini vurğulayır və informasiya təhlükəsizliyinin qorunmasının ölkə üçün prioritet olduğunu bir daha göstərir.