22.04.2015 07:32 666 1 dəq oxuma
Bakıda MDB Standartlaşdırma, Metrologiya və Sertifikatlaşdırma üzrə Dövlətlərarası Şuranın Elmi-Texniki Komissiyasının iclası keçirilir
Avropa oyunları ərəfəsində paytaxtda olan bütün hotellərdə nəzarət güclənəcək
Bakıda MDB Standartlaşdırma, Metrologiya və Sertifikatlaşdırma üzrə Dövlətlərarası Şuranın Elmi-Texniki Komissiyasının iclası keçirilir. İclasda Avropa oyunları ərəfəsində standartlara əməl olunması məsələsi əsas müzakirə edilən mövzulardan biri olub. Avropa oyunları ərəfəsində paytaxtda olan bütün hotellərdə nəzarət güclənəcək. Standartlaşdırma və Sertifikatlaşdırma Institutunun direktoru Sabiq Abdullayevin sözlərinə görə, nəzarət onların gündəlik işi olsa da, Avropa oyunları ilə bağlı işin həcmi artıb, və müvafiq işlər aparılır. Komitə yay aylarında məhsulların satışı ilə bağlı da ciddi fəaliyyətə keçib. Tez xarab olan yeyinti məhsullarının satışı, dövriyyəsi, istifadəsi və ictimai obyektlərə verilməsi nəzarətə götürülüb