Ölkəmizə sosial gərginlik gətirmək istəyənlərə imkan verməyəcəyik-Prezident Ərdoğan
Prezident Rəcəb Tayyib Ərdoğan “Bölgədə təkrarlanan sosial gərginliyi ölkəmizə gətirmək niyyətində olanlara və buna nail olmaq üçün hər cür cəhd edənlərə imkan verməyəcəyik” deyib.
Ərdoğan Prezident Külliyesindəki iftar süfrəsində dini azlıqların nümayəndələri ilə görüşüb. Ərdoğan Somali prezidenti Həsən Şeyx Mahmudun qatıldığı iftar proqramında etdiyi çıxışında Mahmudu Türkiyədə qonaq etməkdən və Türkiyədəki dini azlıqların nümayəndələri ilə iftar süfrəsi paylaşmaqdan çox məmnun olduğunu bildirib və dəvətə qatılanlara təşəkkür edib. İştirakçıların təmsil etdiyi icmaların üzvlərinə salamlarını və sevgilərini çatdıran prezident Ərdoğan, "Türkiyə olaraq çox fərqli inancları, mədəniyyətləri və kimlikləri əsrlər boyu bir yerdə sülh içində yaşatmaq təcrübəmiz var. İstanbuldan Mardin və Hatay'a qədər bir çox vilayətlərimizdə azan, cantor və çan səsləri bir arada olub, kilsələr, sinaloglar, kilsələr, çanlar, çanlar, dinlər və s. eyni küçə, eyni prospekt, eyni şəhər əsrlər boyu eyni vətəndə, eyni səma altında, müsəlmanlar, xristianlar və yəhudilər yan-yana yaşayırdılar”, deyib.