"Galatasaray" qələbə ilə başladı
ING Qadınlar Basketbol Super Liqası pley-off 1/4 final mərhələsinin ilk oyununda "Galatasaray Çağdaş Faktoring" öz meydanında "Botaş"ı 87-64 hesabı ilə məğlub edərək seriyada 1-0 önə keçdi.
Sinan Erdem İdman Salonunda başlayan qarşılaşmanın ilk hissəsində istədiyi oyunu nümayiş etdirən sarı-qırmızılılar bu hissəni 26-13 öndə tamamladı.
Rəqibi qarşısında xüsusilə müdafiədə istədiyi performansı göstərə bilməyən "BOTAŞ" oyunda geriləməyə başladı və fasiləyə 46-32 geridə getdi.
Üçüncü hissədə epizodlarda çətinlik çəkən "BOTAŞ", "Galatasaray" qarşısında 20 xal geriyə düşdü. Rahat bir oyun nümayiş etdirən "Galatasaray " bu hissəni 66-46 üstünlüklə başa vurdu.
Ekrem Memnunun komandası həm hücumda, həm də müdafiədə uğurlu çıxış edərək rəqibini 87-64 hesabı ilə məğlub etdi.
Yarımfinala yüksəlmək üçün iki qələbə qazanan komandanın irəliləyəcəyi bu cütün ikinci matçı 29 mart şənbə günü Ankara İdman Salonunda keçiriləcək.